Jak najlepiej wykorzystać wizytę w gabinecie psychologicznym?

Dbanie o zdrowie psychiczne nie jest mniej ważne niż dbanie o zdrowe ciało. Coraz więcej osób zaczyna to dostrzegać, przez co pomoc psychologiczna stopniowo przestaje wiązać się z tabu. Ale sam kontakt z ekspertem może nie być wystarczający. Dziś sprawdzamy, co możemy zrobić z naszej strony, by taka relacja dawała jak najlepsze możliwe efekty.

Konsultacja psychologiczna we Wrocławiu – jak się do niej przygotować?

Jeśli borykamy się z trudnościami natury emocjonalnej, możemy zdecydować się na terapię, a więc na cały cykl spotkań, lub wybrać jednorazową konsultację z psychologiem. W tym drugim przypadku możemy wybierać nie tylko z osobistych wizyt w takim miejscu jak poradnia psychologiczna we Wrocławiu. Dostępne opcje to także:

  • konsultacje psychologiczne on-line;
  • konsultacja telefoniczna psychologa.

Możliwość kontaktowania się z takim ekspertem na odległość sprawia, że również osoby, mieszkające poza dużymi miastami lub ludzie mający problemy z mobilnością, mogą zasięgnąć pomocy takiego eksperta jak dobry psycholog.

Pamiętajmy, że taka konsultacja psychologiczna może być dość emocjonującym przeżyciem, szczególnie jeśli jest to nasza pierwsza taka sytuacja. Czasem, pod wpływem emocji, może być nam trudno wypowiedzieć to wszystko, co sobie zaplanowaliśmy. Jeśli czujemy, że coś takiego może się nam przydarzyć, nie obawiajmy się zrobienia notatek przed wizytą. W ten sposób nie przeoczymy nic ważnego.

Poradnia psychologiczna we Wrocławiu – szczerość przede wszystkim

Gabinet psychologiczny jest miejscem, w którym porusza się różne tematy. Część z nich wywołuje silne negatywne emocje takie jak poczucie winy czy wstyd. Czasem może więc pojawić się pokusa, żeby zataić, albo zniekształcić niektóre fakty. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że szczerość jest tu całkowicie niezbędna. Tylko wtedy pomoc psychologiczna może przynieść pożądane efekty. Jeśli nie jesteśmy do końca szczerzy podczas wizyty, bardzo sobie szkodzimy, bo tym samym zmniejszamy szanse, że dobry psycholog będzie w stanie rzeczywiście nam pomóc.

Pomoc psychologiczna – pamiętaj, że korzysta z niej wiele osób

Nie wstydź się tego, że rozważasz wizytę w takim miejscu jak poradnia psychologiczna. To tak naprawdę powód do dumy, bo świadczy o tym, że dbasz o własne zdrowie. Na szczęście informacja o tym, iż dana osoba odwiedza gabinet psychologiczny budzi coraz mniejsze zainteresowanie. Szczególnie widać to u młodszych osób, które w coraz bardziej otwarty sposób dzielą się swoimi doświadczeniami w związku z cennikiem psychologa, zadowoleniem z wizyty itp.

A co, gdy pomoc psychologiczna ma długotrwały charakter?

Dobry psycholog, po zapoznaniu się z naszym problemem, może polecić nam terapię. W takiej sytuacji musimy regularnie odwiedzać gabinet psychologiczny. Co zrobić, żeby w pełni wykorzystać takie wizyty u specjalisty? Bądźmy konsekwentni i nie omijajmy wizyt, nawet jeśli aktualnie czujemy się słabo psychicznie. Pokusa będzie duża, ale to przecież właśnie wtedy najlepiej jest porozmawiać z taką osobą, jak psycholog. Bardzo istotne jest także to, by mieć zaufanie do terapeuty i wyrażać rzeczywistą chęć zmian. Nawet wyśmienity psycholog, atrakcyjny cennik i świetnej jakości pomoc psychologiczna nie zapewnią nam sukcesu, jeśli nie będziemy w pełni zaangażowani. W praktyce oznacza to nie tylko obecność na spotkaniach, ale wykonywanie też poleceń i ewentualnych prac domowych terapeuty.

Give a Comment