Hokery barowe – ciekawy sposób na odmianę designu kuchni

Krzesła barowe stanowią elementy wyposażenia kuchni wielu polskich domów, restauracji oraz pubów. Ich niewielkie gabaryty i niezwykle estetyczny czynią je funkcjonalnymi i atrakcyjnymi wizualnie. Podpowiadamy, czym cechują się hokery do kuchni i co trzeba wziąć pod uwagę przy ich zakupie.

Czym są hokery barowe?

Najprościej rzecz ujmując hokery do kuchni są to wysokie stołki stylizowane na tradycyjne krzesła barowe. Stanowią popularną alternatywę dla swoich sztampowych odpowiedników. Sprawdzą się w większości aranżacji wnętrz, zarówno w klasycznych, jak i minimalistycznych. Cechy charakterystyczne tego rodzaju mebli to:

  1. niewielkie gabaryty,
  2. funkcjonalność,
  3. wytrzymałość,
  4. wysokie walory dekoracyjne,
  5. łatwość czyszczenia.

Hokery kuchenne – jak wybrać?

Krzesła hokery powinny być wykonane z najwyższej klasy materiałów, dlatego warto zdecydować na hokery barowe oferowane znanego producenta mebli jakim jest Hagea. Kupując hokery kuchenne należy wziąć pod uwagę wysokość lady lub blatu, przy którym będą się znajdowały. Warto pomyśleć o wzroście mieszkańców danego domu i w przypadku niskich osób unikać zbyt wysokich modeli. W zależności od indywidualnych preferencji można się zdecydować na krzesła hokery z oparciem lub bez. Te pierwsze są znacznie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu, ale nieco trudniej jest na nie wejść. Krzesła barowe bez oparcia sprawdzą się w mniejszych wnętrzach, gdzie liczy się każdy kawałek wolnej przestrzeni.

Hokery do kuchni a stylistyka wnętrza

Wybór krzeseł barowych jest na tyle szeroki, że łatwo można je dopasować do różnych aranżacji. W przypadku kuchni urządzonych w klasycznym stylu można postawić na tradycyjne drewniane modele. W przypadku minimalistycznych, modernistycznych wnętrz warto zdecydować się na estetyczne metalowe hokery, cechujące się elegancją i prostotą wykonania. Rzucają się w oczy i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Właściciele wielobarwnych kuchni z łatwością dobiorą modele, których kolory wpasują się do tych dominujących w pomieszczeniu.

Give a Comment