Co warto wiedzieć przed wyborem i zakupem narożnika meblowego?

Narożniki doceniają osoby, poszukujące wyposażenia do klasycznych wnętrz, jak też i ludzie, fascynujący się nowoczesnymi aranżacjami. Z meblem spotkamy się w wielu polskich domach. Na taką opcję decydują się również przedsiębiorstwa. Dziś podpowiadamy, co wziąć pod uwagę, żeby mebel przyniósł nam satysfakcję i żeby pięknie ozdobił domowy salon.

 

Do jakiej przestrzeni pasuje narożnik?

Narożnik to wbrew pozorom atrakcyjne rozwiązanie również dla mniejszych pomieszczeń. Alternatywa w postaci sofy i foteli zazwyczaj zajmuje więcej miejsca. Narożnik natomiast w optymalny sposób wykorzystuje dostępną przestrzeń. Zaplanowanie aranżacji dodatkowo ułatwia fakt, że takie meble dostępne są w różnych rozmiarach. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby z powodzeniem narożnik dobrać np. do niewielkiej kawalerki.

Narożnik doskonale sprawdzi się również w obszernych pomieszczeniach. Jego kształt wprost stworzony jest do wydzielenia strefy do odpoczynku. Jeśli dysponujemy taką dużą przestrzenią, rozważmy umieszczenie narożnika w taki sposób, żeby żadnym ramieniem nie stykał się ze ścianą. W tej sposób podkreślimy strefowość naszej aranżacji i łatwiej nam będzie zapanować nad takim dużym miejscem.

 

Meble narożniki – na jakie cechy wyposażenia powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

  • rozmiar narożnika
    Narożnik to spory mebel. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, weźmy pod uwagę, że zbyt potężna konstrukcja może przytłoczyć mieszkanie. Zbyt mała z kolei może nie zapewnić komfortu wszystkim wypoczywającym osobom. To dlatego powinniśmy precyzyjnie wymierzyć obszar, w którym chcemy ustawić mebel i pamiętać, że czasem nawet mała różnica może zaburzyć pożądany efekt.
  • funkcja spania
    Czy potrzebujemy takiego rozwiązania? Dobrze będzie odpowiedzieć sobie na to pytanie, zanim przystąpimy do poszukiwań. Narożnik z funkcją spania jest niezwykle przydatnym meblem, bo pozwala zapewnić gościom nocleg, nawet jeśli do takiej sytuacji dojdzie dość spontanicznie. W takiej funkcjonalnej konstrukcji uwzględniono m.in. specjalne pojemniki na pościel i zagłówki. Jeśli nasz przyszły narożnik ma spełniać funkcję dekoracyjną i nie potrzebujemy funkcji spania, możemy zdecydować się na nieco odważniejsze formy, a przy doborze materiałów nie przejmować się ewentualnym skrzypieniem.
  • materiał obiciowy
    Narożniki to meble, które użytkuje się intensywnie. Jeśli materiał nie będzie wystarczająco wytrzymały, dość szybko pojawią się na nim przetarcia oraz przebarwienia od słońca. Problemem mogą być też zabrudzenia. Idealny materiał obiciowy narożnika to taki, który łatwo się czyści, nie mechaci się (lub nie pęka) i przez wiele lat prezentuje się bez zarzutu. W Meble Jeziorny klienci mają do dyspozycji różne warianty obiciowe, które oprócz funkcjonalności, zachwycają estetycznym, stylowym wyglądem.

Give a Comment