Jakie istnieją możliwości rozwoju kariery po ukończeniu studiów kosmetologicznych?

Jakie istnieją możliwości rozwoju kariery po ukończeniu studiów kosmetologicznych?

Kosmetologia to prężnie rozwijająca się dziedzina. Chociaż zmieniają się trendy związane z pielęgnacją, to nie zmienia się to, że większości z nas zależy na tym, by wyglądać dobrze, zdrowo i utrzymać ten efekt jak najdłużej. Jeśli interesuje cię ta branża, czas podjąć specjalistyczne studia.

Kosmetologia studia Kwidzyn – czego się nauczysz?.

Taka ścieżka edukacyjna wiąże się z koniecznością nabycia specjalistycznej wiedzy z zakresu nauk medycznych i biologicznych. Przedmioty na kosmetologii to m.in.:
1. zagadnienia związane z patofizjologią, fizjologią i anatomią;
2. flebologia i podologia;
3. kosmetologia upiększająca;
4. zdrowie publicznej i promocja zdrowia.
Wybierając takie rozwiązanie jak kosmetologia studia Kwidzyn w Powiślańskiej Szkole Wyższej przyswoimy także receptury i technologie form kosmetyków, doraźną pomoc przedmedyczną oraz ustawodawstwo zawodowe. Nabyte umiejętności pozwolą nam w profesjonalny sposób zadbać o wywiad kosmetologiczny, dopasować rodzaj zabiegu kosmetologicznego do danej osoby, a następnie fachowo i precyzyjnie przeprowadzić takie działania.

Gdzie może pracować licencjat i magister z kosmetologii?

Miejsc zatrudnienia dla takiego specjalisty bądź specjalistki jest całkiem sporo. Pierwszym, najbardziej oczywistym wyborem są oczywiście gabinety kosmetyczne. Studia z kosmetologii dają jednak znacznie szersze perspektywy zawodowe. Po ukończeniu tego kierunku możemy podjąć pracę także w gabinetach dermatologicznych. Takie placówki często potrzebują przecież osób specjalizujących się w zagadnieniu pielęgnacji skóry. Podobnie rzecz się ma z ośrodkami odnowy biologicznej czy w sieciach dystrybucji kosmetyków – wszędzie tam przyda się wiedza i kwalifikacja, zapewniana przez studia kosmetologiczne. Oczywiście licencjat i magister z kosmetologii otwierają drzwi do własnej działalności, oferującej usługi kosmetologiczne.

Źródło: powislanska.edu.pl

Give a Comment