Olej przekładniowy gl 4 80w 90 – właściwości, zastosowanie, przeznaczenie, korzyści ze stosowania

Olej przekładniowy gl 4 80w 90

Dobór oleju przekładniowego to ważna decyzja. Warto poświęcić na nią trochę czasu, niezależnie do tego, czy dysponujemy autem osobowym, czy może poszukujemy rozwiązania do maszyny rolniczej. Jednym z wysokiej jakości wariantów jest olej przekładniowy GL 80w90. To na nim skupiamy się w tym artykule.

Olej przekładniowy – jak dokładnie wygląda jego działanie?

Z olejem przekładniowym możemy zatroszczyć się o prawidłowe działanie skrzyni biegów. Jak wiadomo, bez dobrego funkcjonowania tego elementu nie może być mowy o prawidłowym poruszaniu się pojazdu. Smar sprawia, że czas eksploatacji poszczególnych elementów skrzyni biegów wydłuża się. Używanie profesjonalnego preparatu zmniejsza także ryzyko pojawienia się problemów z ruchomością przekładni.

Zarówno w skrzyni biegów manualnej, jak i w automatycznej dochodzi do dużego tarcia. W efekcie mamy do czynienia z wysoką temperaturą. Olej przekładniowy sprawia, że jakość pracy całego mechanizmu pozostaje na wysokim poziomie. Takie rozwiązania jak olej przekładniowy GL 80w90 spełnia także inne funkcje. Zaliczymy do nich:

  • przeciwdziałanie korozji;
  • chłodzenie skrzyni biegów.

Jak widać oleje przekładniowe to rozwiązania wielozadaniowe o kompleksowym działaniu.

Olej GL 4 80w90 – korzyści ze stosowania

Dobrej jakości preparat zapewnia wysoką sprawność naszej maszynie. Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego produktu. Zawsze warto zacząć od poznania wytycznych, oferowanych ze strony producenta. Dobrze będzie upewnić się także, czy dany olej GL 80W 90 spełnia określone parametry ekologiczne i techniczne. W tak ważnej sprawie lepiej nie wierzyć producentom na słowo. Rzetelne marki przedstawiają swoim odbiorcom na dowód szereg certyfikatów, potwierdzających to, że wyrób spełnia konkretne normy.

Sprawdzone zakupy

Olej GL 4 80w90 wybierany jest to różnych pojazdów. Sprawdzi się do smarowania wielu różnych przekładni pojazdów mechanicznych. Z uwagi na swoje parametry będzie odpowiednim wyborem także wtedy, gdy nasza maszyna pracuje w dość trudnych warunkach. Profesjonalne propozycje, np. takie, które znajdziemy na stronie Qarmax wybierane są m.in. przez osoby, których maszyny eksploatowane są przy dużych prędkościach i małym momencie obrotowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o takim produkcie jak olej GL-4 80w90

To naturalne, że możemy mieć pytania związane z różnicami między poszczególnymi wariantami takiego produktu. Tu znowu zaznacza się rola profesjonalnej firmy, która dokładnie poinformuje nas o zastosowaniu elementów swojej oferty oraz o różnicy między nimi. Fachowe doradztwo pomoże nam dobrać olej przekładniowy, z którego będziemy w pełni zadowoleni, i z których chętnie zostaniemy na dłużej, czując się bezpiecznie i komfortowo.

Give a Comment