Czym są lampy obrysowe i jakie funkcje pełnią w samochodzie?

Lampy obrysowe to podstawowe wyposażenie lawet samochodowych, przyczep i naczep. Taki typ oświetlenia wyznacza zewnętrzny obrys pojazdu, dlatego też montuje się go równie na przodzie, jak i z tyłu oraz z boku. Lampy obrysowe mogą się od siebie różnić m.in. emitowanym światłem (czerwone, żółte lub białe), kształtem, kolorem, funkcjonalnością (np. funkcja kierunkowskazu) i sposobem montażu (na orurowaniu lub płaszczyźnie).

Lampy obrysowe w samochodach – za co konkretnie odpowiadają?

Lampy samochodowe obrysowe odpowiadają przede wszystkim za:

  • skuteczne oszacowanie wielkości użytkowanego pojazdu – to bardzo ważne dla innych uczestników ruchu, np. nocą lub też w sytuacji, gdy auta poruszają się po drodze w trudnych warunkach atmosferycznych,
  • zwiększenie widoczności pojazdu na drodze,
  • zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów,
  • nadanie pojazdom unikalnego i estetycznego wyglądu.

Nic dziwnego, że lampy obrysowe LED cieszą się obecnie tak dużą popularnością. Do wyboru są m.in. modele z uchwytami kątowymi lub też na gumowych i elastycznych ramionach. Wiele będzie zależało od indywidualnych wymagań kierowców, ale też od typu pojazdu, w którym mają być zamontowane.

Lampy obrysowe LED – niezawodność i wytrzymałość na najwyższym z możliwych poziomów

Lampa obrysowa LED jest nie tylko prosta w montażu, ale też niezawodna w działaniu. To gwarancja podwyższonej wytrzymałości i przemyślanej konstrukcji. Znajdujące się na rynku lampy cechują się hermetyczną obudową, ale też wysoką odpornością na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i wibracje.

Lampa obrysowa przednia LED zapewnia użytkownikom większy spokój i komfort psychiczny. Co najważniejsze podczas montażu nie trzeba korzystać z żadnych śrub, dzięki czemu kierowcy nie wpłyną negatywnie na styl własnego pojazdu. Prawidłowo dobrana i zainstalowana lampa obrysowa tylna LED umożliwia precyzyjne oszacowanie odległości od auta ciężarowego oraz dostawczego (nawet w trudnych warunkach pogodowych). Tym samym unika się przykrych sytuacji drogowych i zmniejsza się ryzyko kolizji/wypadku.

Źródło: https://basic.com.pl/

Give a Comment