Szafy na wymiar – jaką wybrać?

Projektowanie przestrzeni mieszkalnych to nie lada wyzwanie. Podczas aranżacji trzeba wziąć pod uwagę zarówno wygląd i prezentację wizualną, jak i funkcjonalność. Najtrudniejsze w przygotowaniu jest małe pomieszczenie lub takie, które charakteryzuje się niestandardowym kształtem. Na szczęście dostępne są takie rozwiązania, które z pewnością pomogą w wypełnieniu pustych przestrzeni. Należą do nich m.in. szafy na wymiar.

Świetne rozwiązanie do każdej przestrzeni

Nawet najbardziej nieustawny pokój może zostać maksymalnie wykorzystany pod kątem powierzchni do przechowywania. Dzięki szafom robionym na wymiar wykorzystasz każdy centymetr dostępnej powierzchni. Niezależnie czy chodzi o niestandardowe wymiary, skosy sufitowe lub wystające ścianki czy kominy – szafy na wymiar to doskonałe rozwiązanie do każdego typu pomieszczenia.

Na wymiar nie tylko kuchnia…

Najczęściej spotykanymi meblami produkowanymi na wymiar są meble kuchenne. Trzeba jednak przyznać, że taka możliwość kusi do wykorzystania pomysłu również w innych pomieszczeniach. Szafy na wymiar sprawdzają się również w:

  • łazienkach,
  • przedpokojach,
  • sypialniach,
  • pokojach dziecięcych,
  • pokojach gospodarczych i pralniach,
  • piwnicach,
  • garażach
  • i w wielu innych pomieszczeniach – zarówno mieszkalnych, jak i usługowych.

Szafy do sypialni na wymiar to idealna opcja dla osób, które cenią sobie każdy centymetr powierzchni do przechowywania. Dzięki wykorzystaniu szafy na wymiar możliwe jest zaprojektowanie nie tylko zewnętrznego wyglądu tak, aby dopasować się do stylu, ale również dokładne dopasowanie wnętrza do potrzeb użytkowników.

Wykorzystanie szafy w przedpokoju

Korytarz czy przedpokój to idealnie miejsce na przechowywanie kurtek, butów czy akcesoriów gospodarczych. Do tego z pewnością przyda się duża szafa. Dlatego też warto wykorzystać dostępne miejsce i postawić na szafy wnękowe na wymiar. Takie modele doskonale wykorzystują przestrzeń zarówno w szerz, jak i w górę.

Dla większego wykorzystania miejsca można zdecydować się na szafy przesuwne na wymiar. Drzwi przesuwne to idealnie rozwiązanie, które nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni na ich otwarcie. System przesuwny jest wygodny i dostosowuje się do ograniczonego miejsca.

Szafy narożne na wymiar

Kąt pokoju wcale nie musi się marnować! Szafy narożne na wymiar świetnie wypełnią niewykorzystaną przestrzeń. Sprawdzą się w sypialni czy pokoju dziecięcym. Są praktyczne i nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Dla tych, którzy myślą, że kawałek przestrzeni pod schodami to niekształtna graciarnia istnieje rozwiązanie problemu – szafy do zabudowy na wymiar zmieszczą się nawet tam! Dzięki temu uzyskuje się porządek i designerski wygląd.

Give a Comment