Stara podłoga nie musi być wymieniona – cyklinowanie przywróci jej dawną świetność

Kolejne rysy na podłodze? Takie mankamenty wcale nie oznaczają, że trzeba zacząć rozglądać się za nowymi panelami i parkietem. Pod wieloma względami korzystniejszym rozwiązaniem będzie profesjonalna renowacja, a więc cyklinowanie parkietu, paneli i podłóg.

Czy wymiana podłogi to rzeczywiście konieczność?

Wybór drewnianej podłogi oznacza, że przez długi czas będziemy mogli cieszyć się atrakcyjną nawierzchnią, która sama w sobie będzie doskonałą ozdobą pomieszczenia. Niestety na drewnie, w przeciwieństwie np. do twardych nawierzchni kamiennych, dość szybko mogą pojawić się rysy. Takie mankamenty mogą skłonić nas do rozważenia wymiany podłogi. Zanim jednak zaczniemy planować tę drogą inwestycję, rozważmy cyklinowanie podłogi.

Cyklinowanie parkietu, podłogi, paneli – dlaczego jest lepsze niż wymiana podłogi?

W porównaniu do całkowitej wymiany nawierzchni, cyklinowanie podłogi jest znacznie tańsze. Oprócz tego cyklinowanie parkietu i paneli, jeśli jest przeprowadzane przez specjalistów, jest procesem, który można przeprowadzić bardzo sprawnie. Szybko więc zauważymy efekty renowacji podłogi. Z kolei wymiana podłogi jest dużo bardziej skomplikowana i wymaga całkowitego przearanżowania życia domowników i domowniczek.

Cyklinowanie bezpyłowe – czy rzeczywiście daje dobre efekty?

Jak przy każdej renowacji, tak i tutaj, wiele zależy od tego, w jakim stanie początkowo była podłoga. Jeśli zniszczenia były naprawdę zaawansowane i mamy do czynienia z bardzo głębokimi ubytkami, trudno spodziewać się, że dzięki cyklinowaniu podłoga będzie prezentowała się jak nowa. Większość przypadków to jednak nie takie skrajne sytuacje. Rzetelne firmy, m.in. https://parkieciarztargowek.pl dzięki:

1. doświadczeniu
2. nowoczesnemu wyposażeniu
3. precyzji działania

osiągają bardzo atrakcyjne efekty i w większości przypadków są w stanie przywrócić nawierzchnię do nieskazitelnego stanu.

Zwykłe cyklinowanie podłóg, czy cyklinowanie bezpyłowe parkiety i paneli?

Jeśli wybierzemy tradycyjne cyklinowanie paneli, zeszlifowana nawierzchnia, a więc brud i stara warstwa lakieru będzie unosić się w powietrzu w postaci pyłu. Takie zanieczyszczenia mogą się wedrzeć w różne zakamarki mieszkania i trudno może być je usunąć. Osobom, którym zależy na czystości, poleca się cyklinowanie bezpyłowe. Usługa przebiega równie sprawnie i daje równie dobre efekty, co standardowe cyklinowanie. Różnica polega jedynie na tym, że pył trafia do pojemnika w cykliniarce. Na szczęście coraz więcej usługodawców proponuje taki wariant.

Artykuł powstał przy współpracy z firma ParkieciarzTargowek.pl

Give a Comment