Kiedy należy wykonać badanie budynku kamerą termowizyjną?

Badanie budynku kamerą termowizyjną to usługa, mająca na celu wykrycie przerwy ciągłości izolacji. Zaawansowana aparatura potrafi szybko zweryfikować, czy w danym obszarze mamy do czynienia ze zwiększonym współczynnikiem przewodzenia ciepła.

Badanie kamerą termowizyjną domu – kiedy je wykonać?

  • gdy nabywamy nową nieruchomość
    W takiej sytuacji zawsze dobrze zweryfikować stan budynku. Badanie kamerą termowizyjną domu to najprostszy sposób, by zweryfikować, czy nie ma przerw w izolacji w obrębie ścian, dachów, stolarki okiennej i stolarki drzwiowej.
  • gdy podejrzewasz nieszczelność izolacji
    Masz wrażenie, że rachunki za ogrzewanie rosną bez powodu? Problemem mogą być mostki termiczne. Badanie kamerą termowizyjną nieruchomości to szansa na wczesne wykrycie problemu, co uchroni nas przed niepotrzebnymi wydatkami.
  • na wszelki wypadek
    Czasem nie pojawiają się żadne jasne przesłanki do wykonania takiej usługi jak badanie budynku kamerą termowizyjną. Mimo to warto co jakiś czas wykonać taką usługę, by upewnić się, że wszystko jest jak należy.

Jak widać takie usługi mogą być wybierane zarówno przez indywidualne osoby, które chcą zadbać o stan swojej nieruchomości, jak i podmioty, zarządzające całymi osiedlami itp.

Czy badanie kamerą termowizyjną nieruchomości rzeczywiście jest skuteczne?

Technologia wykorzystywana w tej branży daje jasne wyniki, które nie pozostawiają wątpliwości. Oczywiście ważny jest tu także czynnik ludzki. Pobieżne, niedokładne działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, nawet jeśli wykorzystamy do tego nowoczesny, zaawansowany sprzęt. To dlatego warto poświęcić chwilę, by znaleźć usługodawcę, który naprawdę zna się na rzeczy.

Jeśli to zadanie powierzymy doświadczonej, godnej zaufania ekipie, zyskamy pewność, co do tego, że usługa została zrealizowana z najwyższą precyzją. Profesjonaliści służą tam także doradztwem i pomocą, a często proponują także inne powiązane usługi np. odbiory techniczne i pomoc w zakupie nieruchomości.

Give a Comment