Kamery do monitoringu posesji – rodzaje i charakterystyka

Nowoczesna technologia skutecznie wspiera nas w ochronie mienia. Z kamer monitoringu korzystają nie tylko firmy, ale też prywatne osoby, które chcą zadbać o codzienne bezpieczeństwo.

Kamery do monitoringu posesji – co oferują producenci?

Takie produkty wyróżniają się prawdziwa różnorodnością. Wystarczy jeden rzut oka, żeby to zauważyć – różnice zaznaczają się już w samym wyglądzie. Do subtelnych rozwiązań można zaliczyć kamery monitoringu kopułkowe. Są niewielkich rozmiarów i lokuje się pod sufitem. Zdecydowanie większe są opcje tubowe. Ich rozmiar sprawia, że takie kamery monitoringu mogą z powodzeniem spełniać funkcję prewencyjną. Możemy wyróżnić również opcje naścienne, uchylno-obrotowe oraz opcje desktop, które można ustawić np. na meblach.

Nie tylko wygląd – czym jeszcze różnią się kamery do monitoringu posesji?

Poszczególne kamery różnią się oczywiście również parametrami. Zaliczyć można do nich:

  • szerokość obiektywu
  • rozdzielczość
  • rodzaj przetwornika

Jeśli zależy nam na tym, żeby kamera objęła swoim zasięgiem większy obszar, poszukujmy kamer monitoringu z szerszym obiektywem. Z kolei nowoczesny przetwornik pozytywnie wpłynie na jakość rejestrowanego obrazu. Rozdzielczość pozwoli nam zauważyć więcej szczegółów. Obecnie na rynku bez problemu znajdziemy kamery monitoringu oferujące zapis Full HD. Nowoczesne kamery monitoringu oferują m.in. takie firmy jak CDJ z Warszawy.

Kamery do monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego – udogodnienia, które zwiększają funkcjonalność urządzeń

Zaawansowane opcje zapewniają nam nieprzerwaną ochronę i nie potrzebują światła, żeby skutecznie zarejestrować obraz. Odpowiadają za to m.in. specjalne diody podczerwone. Warto wspomnieć również o tym, że możemy zdecydować między zapisem materiału na karcie pamięci a zapisem na serwerze FTP. Ciekawą opcją, która jest atrakcyjna dla coraz większej liczby osób, poszukujących nowoczesnych kamer monitoringu jest możliwość sparowania urządzenia kamery z urządzeniem mobilnym.

Artykuł powstał przy współpracy z cdj.com.pl

Give a Comment