Donice na taras – jakie wybrać i czym się kierować?

Doniczka nowoczesna do ogrodu? Jeśli zastanawiasz się nad tym zakupem, najpierw sprawdź, na co warto zwrócić uwagę. Z tego tekstu dowiesz się nieco o estetycznych i funkcjonalnych zaletach takiej ozdoby.

Pomyśl o efekcie estetycznym, czyli przepięknie wyglądająca doniczka na twoim tarasie

Donica na taras spełnia różne funkcje. Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego środowiska dla rośliny, co zapewnia jej optymalny wzrost. Ale takie dodatki wybieramy także z myślą o innych funkcjach. Znaczenie ma także estetyka. Doniczki nowoczesne, dostępne w takich hurtowniach, jak np. Dolagra.

Co dokładnie oferują profesjonalne firmy? Pierwsze, co rzuci się nam w oczy, gdy zapoznamy się z takimi propozycjami, to ich różnorodność. Do wyboru mamy m.in. minimalistyczne modele, których siła tkwi w prostocie. To doskonała opcja dla osób, poszukujących dekoracji, pasujących do wszystkiego. Do tej grupy produktów zaliczymy m.in. donice na tarasy białe, czarne i betonowe. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by warianty mrozoodporne wykorzystywać także w pomieszczeniach.

Donice na taras mogą być także nieco bardziej ekstrawaganckie i przyciągać wzrok:

  • kolorystyką;
  • teksturą;
  • kształtem.

Zakup takiego wyrazistego dodatku może w jednej chwili odmienić nasz ogród. Pomyślmy jednak o tym, by nowa doniczka ogrodowa w jakiś sposób korespondowała z pozostałym wyposażeniem – meblami ogrodowymi oraz innymi ozdobami. Jeśli mamy odrobinę wprawy w aranżowaniu, możemy spróbować zestawić ze sobą warianty na zasadzie kontrastu. Tu jednak ważne jest wyczucie, bo między artystycznym miszmaszem, a nieprzemyślanym chaosem jest bardzo cienka granica.

Pomyśl o roślinach – zapewnij im zdrowy wzrost i optymalne miejsce do rozwoju

Poszukiwanie estetycznych produktów nie powinno przyćmić najważniejszej sprawy – znalezienia rozwiązania, odpowiadającego naszym roślinom. Donice na tarasy nie mogą mieć przypadkowej wielkości. Najlepiej będzie dobrać je do konkretnych kwiatów. Jeśli nie wiemy, jak się za to zabrać, a zależy nam na pięknym efekcie, skonsultujmy się ze specjalistami.

Nie należy bagatelizować tych spraw. Może się wydawać, że odpowiedzią jest kupno większej donicy niż potrzebujemy. To nie jest prawda, bo ani za mała, ani za duża donica nie jest dobrym pomysłem. W pierwszym przypadku nie zapewnimy systemy korzeniowemu wystarczającego miejsca do rozrostu. Z kolei w zbyt dużej donicy też rozrost będzie nazbyt pobudzony, co może skutkować obniżonym wzrostem kwiatów, łodyg i liści.

Jak widać kupno donicy powinno być przemyślaną decyzją, podczas które uwzględnić trzeba przynajmniej kilka czynników. Warto jednak poświęcić na to czas. Taki produkt może ozdobić taras i stanowić najpiękniejszą jego część. Właściwie dobrana doniczka ogrodowa pomoże też nam w odpowiedniej trosce o roślinę.

Źródło: https://dolagra.pl/

Give a Comment