Decydując się na gotowy projekt domu mamy do dyspozycji szeroką paletę różnych rodzajów domów

Wiele osób ma przekonanie, że rozwiązania na wymiar, stworzone z myślą o konkretnych potrzebach są zawsze lepsze niż rozwiązania gotowe. To dlatego tak często decydujemy się, chociażby, na meble na wymiar. Warto wiedzieć, że tę zasadę nie zawsze da się w tak prosty sposób zastosować, czego przykładem są gotowe projekty domów. Co sprawia, że warto dokładniej poznać i poważnie rozważyć tę opcję?

Projekty domów jednorodzinnych na zamówienie

Projekty realizowane na zamówienie to rozwiązania, które tworzone są po szczegółowej konsultacji z klientem. Odbiorca określa swoje oczekiwania a następnie, wraz z projektantem, starają się tę wizję uwzględnić w projekcie. Chociaż taki wariant może wydawać się początkowo idealny ma pewne dość znaczące mankamenty:

1. Jest drogi

Za projekty domów na zamówienie zapłacimy dużo więcej niż za gotowe projekty domów jednorodzinnych. Jeśli więc mamy spore ograniczenia budżetowe, być może lepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z indywidualnego wariantu.

2. Jest czasochłonny

Taki projekt domu musi być stworzony od podstaw. Projektant potrzebuje czasu, żeby rzetelnie zająć się tym zadaniem, dlatego będziemy zmuszeni uzbroić się w cierpliwość.

3. Nie jest wolny od pomyłek

Powinniśmy liczyć się również z tym, że dopiero przy budowie domu okaże się, czy w projekcie nie ma żadnego błędu. Czasem przez takie pomyłki dochodzi do opóźnień i innych problemów.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych, a możliwość wyboru

Gotowy projekt domów jest nie tylko tańszy. Jest też wariantem, który został już sprawdzony, czasem nawet wielokrotnie. Jeśli podczas budowy pojawiła się jakakolwiek nieprawidłowość, projektanci zdążyli już ulepszyć gotowy projekt domu jednorodzinnego. W efekcie trafia do nas produkt udoskonalony, pozbawiony wad.

Mówiąc o zaletach rozwiązań gotowych, trzeba obalić jeden z mitów. Mówi on o tym, że wybierając gotową opcję, nie mamy wpływu na żaden element konstrukcji. W rzeczywistości sytuacja wygląda inaczej. W wielu biurach projektowych np. w Dominancie, projektanci dają klientom możliwości zmiany liczby pokojów, zdecydowaniu o rodzaju ogrzewania czy o takich dodatkach, jak chociażby pergola. Gdy do tego dodamy fakt, że oferty biur projektowych są naprawdę bogate, okazuje się, że nasz wybór wcale nie jest ograniczony. Wręcz przeciwnie – za niewielkie pieniądze możemy kupić gotowy projekt domu, który w stu procentach spełni nasze oczekiwania dotyczące przyszłego lokum.

Źródło: https://www.dominanta.pl/

Give a Comment