Opaski zaciskowe koralikowe – znajdź dla nich zastosowanie

Opaski kulkowe to szczególny typ opasek zaciskowych. Dziś sprawdzamy dokładnie, w jakich sytuacjach warto rozważyć zakup tego przydatnego rozwiązania.

 

Kiedy warto mieć pod ręką opaski zaciskowe kulkowe?

Przemysł chemiczny, motoryzacyjny, farmaceutyczny i inne specjalistyczne zastosowanie opasek – to pierwsze skojarzenia, które przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o takich produktach. Skupiając się jedynie na tych zastosowaniach, nie oddalibyśmy sprawiedliwości temu funkcjonalnemu rozwiązaniu. Oto kolejne przykłady wykorzystania opasek:

  • Opaski kulkowe w ogrodnictwie

Zapanowanie nad niesfornymi gałęziami? A może pomoc w szybkim zamontowaniu ozdób? Z opasek kulkowych bez problemu można korzystać na świeżym powietrzu, bo wyróżniają się odpornością na wilgoć i inne niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Nierzadko produktu używa się również do roślinek domowych, zwłaszcza do roślin pnących.

  • Przechowywanie żywności

Dzięki temu, że opaskom nie są strasznie niskie temperatury, można z ich pomocą pakować produkty przeznaczone do mrożenia. Bez problemu zepniemy woreczek z przysmakami przeznaczonymi na później. Tutaj warto wspomnieć o jeszcze innym wykorzystaniu opasek. Na szerszą skalę stosuje się je w produkcji żywności. Ich wytrzymałość gwarantuje trwałe zamknięcie worków. W ten sposób można zyskać pewność, że nie otworzą się podczas transportu.

  • Podwieszanie elementów

Mowa o przewodach, ozdobach, elementach oświetlenia oraz o… szybkim naprawieniu usterek. Po opaskę kulkową dobrze będzie sięgnąć, gdy chcemy na dłużej przymocować przewody do elementów wyposażenia lub rozprawić się z problemem zerwanej zasłony prysznicowej, do czasu, aż kupimy nowe kółeczka.

 

paczka opasek zaciskowych

 

Opaski kulkowe wykrywalne

To szczególny rodzaj produktu, dostępny m.in. w sklepie 4Technik. Powstał z myślą o bezpieczeństwie procesu produkcyjnego. Szerokie wykorzystanie takich akcesoriów zawsze wiąże się z pewnym zagrożeniem, że element opaski zanieczyści produkt. Z opaskami wykrywalnymi to ryzyko znika. Wystarczy posłużyć się zwykłym wykrywaczem rentgenowskim lub wykrywaczem metalu, żeby upewnić się, czy produkt jest wolny od elementów opaski.

 

Bez profesjonalnych rozwiązań wykrywalnych należy się liczyć z kosztami, które trzeba ponieść na wycofanie partii wyrobów z rynku oraz ze stratami wizerunkowymi. Taka zaawansowana propozycja jest atrakcyjna jeszcze z jednego powodu – jej udoskonalona konstrukcja pozwala stworzyć dodatkową pętlę, co daje szansę wykreować bardziej złożone podwieszenia.

Give a Comment