Obróbka drewna z pomocą maszyn CNC – korzyści wynikające z zastosowania tej technologii

Obróbka drewna CNC to bardzo rozpowszechnione zjawisko, które niesie za sobą ogrom różnych zalet. Wykorzystuje się do tego m.in. wysokiej klasy frezarki oraz centra frezarskie, tak aby nadawać konkretnym przedmiotom właściwy kształt lub wymiar. Cały proces wymaga niesamowitej precyzji, ale jednocześnie umożliwia skuteczne i estetyczne wykończenie drewnianych kantów oraz krawędzi. Sprawdza się to także podczas wykonywania różnego rodzaju nacięć, rowków, otworów i żłobień.

Obróbka drewna CNC – czemu jest tak popularna?

Obróbka drewniana CNC ma coraz większe grono zwolenników, a to z tego względu, iż maksymalizuje omawiany proces pod kątem:

  • wydajności,
  • szybkości,
  • efektywności,
  • powtarzalności,
  • precyzji.

Nic dziwnego, że obróbka drewna technologią CNC jest wykorzystywana przede wszystkim w produkcji masowej (zakłady przemysłowe i produkcyjne), chociaż nie ma żadnych przeszkód, aby sięgnąć po nią w trakcie realizowania indywidualnych zleceń ze strony wymagających inwestorów. Mechaniczna obróbka drewna to m.in. gwarancja wszechstronności zastosowania, wielofunkcyjności i swobody w kreowaniu złożonych form. Wpływa to oczywiście na podwyższony komfort pracy, zmniejszenie dotychczasowych kosztów i na wewnętrzny spokój u zatrudnionych pracowników.

Co jeszcze warto wiedzieć o obróbce drewna technologią CNC?

CNC w drewnie może być wykorzystywane na wiele ciekawych sposobów. Chodzi m.in. o frezowanie płyt meblowych (pilśniowych i wiórowych) i sklejek. Kluczowe jest jednak to, aby stosowane drewno było suche (ochrona przed późniejszym pękaniem).

Wycinanie drewna CNC znajduje obecnie bardzo szerokie zastosowanie m.in. w wytwarzaniu frontów meblowych i wykańczaniu tylnych ścian mebli oraz szuflad. Wykorzystuje się do tego kilka typów frezów, w tym np. te w wersji profilującej, do głębokich żłobień, trapezowe, zaokrąglające, do wypustów, krawędziowe i puszkowe. Duże znaczenie ma to, jakie prace będą wykonywać poszczególni fachowcy. Cięcie drewna CNC zaskakuje użytkowników najwyższą jakością obróbki oraz nieograniczonymi możliwościami cięcia sklejki.

Źródło: https://wytnijwymaluj.pl/

Give a Comment