Jakie uprawnienia musi posiadać montażysta rusztowań?

Zależy Ci na rozwinięciu swojej kariery w budownictwie? Rozważasz zajęcie się montażem i demontażem rusztowań? Jeśli tak, najpierw musisz zdobyć odpowiednie uprawnienia.

Szkolenie monter rusztowań – co o wymaganiach mówi prawo

By móc zajmować się tym zadaniem, musimy zrealizować >kurs montera rusztowań, którego program jest zgodny z oficjalnymi wytycznymi. Przeważnie rzetelne firmy jasno dowodzą, że ich program jest zatwierdzony przez konkretne Centrum Koordynacji i zgodny z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że sam kurs na montera rusztowań nie wystarczy. Przed przystąpieniem do pracy musimy jeszcze zdać specjalny egzamin. Składa się z części:

  • praktycznej;
  • teoretycznej.

Dopiero pozytywny wynik pozwoli nam zyskać uprawnienia montażysty rusztowań.

Jakie umiejętności zdobędziesz, czyli czym może zajmować się osoba, posiadająca uprawnienia montera rusztowań?

Specjaliści, którzy mogą pochwalić się takimi uprawnieniami wiedzą, jak właściwie przygotować stanowisko do montażu rusztowań, a następnie rzetelnie zorganizować prace. Ich kompetencje dotyczą także pracy z zespołem. Uprawnienia montażysta rusztowań przygotowują także do pracy w różnych warunkach. Czasem bowiem zadanie trzeba zrealizować także tam, gdzie mamy do czynienia z dość wymagającymi warunkami terenowymi i klimatycznymi.

Szkolenie monter rusztowań w praktyce da nam także zestaw umiejętności, które będziemy mogli wykorzystać do stałej kontroli jakości zrealizowanych prac montażowych. W ten sposób można kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób, korzystających z rusztowania, zarówno podczas procesu montażu, jak i później, podczas eksploatacji konstrukcji.

Give a Comment