Jak zatrudnić pracowników z Azji w przedsiębiorstwie oraz jakie korzyści z tego płyną?

Polskie firmy coraz częściej otwierają swoje drzwi nie tylko dla pracowników z innych państw Unii Europejskiej, którzy mają ułatwione zdobycie pracy w innych krajach członkowskich. Zatrudniają one również pracowników z Azji. Jak tego dokonać i jakie korzyści może to przynieść?

Jak wygląda zatrudnienie pracowników w Azji?

Oczywiście pracownicy z Azji w Polsce nie mają tak łatwo, jak Ci z Unii Europejskiej. Zatrudnianie pracowników z Azji może być jednak bardzo opłacalne. Gdy stwierdzimy, iż chcemy, by w naszej firmie pracowali pracownicy z Azji agencja zatrudnienia cudzoziemców będzie naszym bardzo dobrym partnerem.

Tego typu firmy oferują outsourcing pracowników z Azji, dzięki czemu nie musimy martwić się o wiele kwestii prawnych. Skupiona na tym, by w Polsce znaleźli się pracownicy z Azji rekrutacja, jest w pełni realizowania przez taką właśnie agencję pośrednictwa pracy dla obcokrajowców. Pomoże ona im w uzyskaniu wizy, przelotu, czy nawet zakwaterowania na terenie naszego kraju.

Jakie korzyści płyną z zatrudnienia pracowników z Azji?

Oczywiście nie powinniśmy wykorzystywać nadmiernie stereotypów. Jednak z racji na to, jak duży dystans dzieli Daleki Wschód od Polski, zatrudniając pracowników z Azji, można liczyć przede wszystkim na to, że zyskamy lojalnych pracowników, którzy zostaną w firmie nawet na 3 lata, jeśli uda się przedłużyć ich pobyt i w tym trakcie będą sumiennie wykonywać swoją pracę. Jest to po prostu część ich kultury.

Ponadto Azjaci są świetnie wykształceni pod kątem posługiwania się językiem angielskim, a w razie potrzeby chętnie uczą się nawet podstawowego używania języka polskiego. Na Dalekim Wschodzie znajdziemy pracowników o różnych specjalizacjach i możemy skorzystać z pracowników z Azji, którzy świetnie sprawdzą się w pracy umysłowej, jak i w fizycznej.

Działając zgodnie z prawem, zapewnimy im godziwe warunki do życia, a my zyskamy w ten sposób lojalnych i sumiennych pracowników, którzy odpowiednio wykonują swoje obowiązki, co oczywiście jest niezwykle ważne w każdej firmie. Zatrudnieniem pracowników zajmuję się np. firma LPB Global Employment.

Give a Comment