Jaką przewagę mają żarówki samochodowe LED nad innymi rodzajami oświetlenia

W branży motoryzacyjnej co chwilę spotykamy się z innowacjami, które na stałe odmieniają funkcjonalność poszczególnych elementów pojazdu. Ich celem jest zwiększenie komfortu kierowcy oraz zwiększenie bezpieczeństwa podczas podróży. Te kryteria doskonale spełniają nowoczesne żarówki samochodowe LED.

Lampy LED samochodowe – na czym polega ta technologia?

LEDy w aucie pierwszy raz zastosowano w roku 2006. Technologia w ten sposób wykorzystywana jest więc w branży motoryzacyjnej już od 15 lat. Podobnie jak w oświetleniu ksenonowym, tak i w przypadku żarówek samochodowych LED to rozwiązanie początkowo pojawiało się w autach luksusowych. Dopiero z czasem produkt stał się na tyle dostępny, żeby zagościć również w pojazdach niższej klasy. W światłach LED do samochodu lampa składa się z ogromnej liczby pojedynczych diod. To m.in. z tego faktu wynikają niektóre przewagi takich żarówek nad innymi rozwiązaniami.

Zalety żarówek LED do samochodów osobowych

Jedną z najważniejszych kwestii, która zachęca kierowców do LEDów, jest ich żywotność. Trudno znaleźć technologię, która mogłaby konkurować na tym polu z LEDami. Najbardziej zaawansowane produkty działają nawet przez 100 tys. godzin.

Do zalet należy zaliczyć również design świateł led do samochodu. Fakt, że oświetlenie składa się z pojedynczych diod, decyduje o tym, że z pomocą tego rozwiązania projektanci aut są w stanie osiągać ciekawe, designerskie efekty. LEDy przewyższają halogeny i ksenony również, jeśli chodzi o sterowanie. Nowoczesne warianty pozwalają na dopasowywanie oświetlenia do aktualnych warunków pogodowych, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo kierowcy.

Rozwiązania LEDowe, oferowane m.in. w sklepie Basic, charakteryzują się również:

1. Świetną kompatybilnością elektryczną z większością pojazdów; przykładem takiego produktu jest np. PHILIPS LED H4 ULTINON Pro9000 +250% 58000K

2. Inteligentną dystrybucją światła, dzięki czemu wiązka pada dokładnie tam, gdzie powinna; to jedna z cech żarówki PHILIPS LED W21/5W WHITE 6000K X-tremeUltinon

3. Prostym montażem „twist and fit” (NARVA H11 x2 6500K RANGE PERFORMANCE LED)

Give a Comment