Jaka karma będzie najzdrowsza dla szczeniaka

Sucha karma dla szczeniąt bez zawartości zbóż to nie tylko moda. To konieczność, jeśli zależy nam na zdrowiu swojego pupila. Co warto wiedzieć o takim produkcie?

Karma dla szczeniąt – robimy zakupy

Poszukując idealnej karmy dla szczeniąt, postarajmy się na chwilę zapomnieć o markach, które możemy wyliczyć z pamięci dzięki np. reklamom telewizyjnym. Podejdźmy do tego zadania, skupiając się nie na producencie, a na składzie. Niestety często okaże się wtedy, że to, co znajdujemy na sklepowych półkach to karmy dla szczeniaków przepełnione zbożami.

Podawanie pożywienia, które nie spełnia potrzeb młodego psa, może doprowadzić do problemów szkieletowych oraz innych przykrych konsekwencji zdrowotnych. Szczególnie ważnym składnikiem, o którym absolutnie nie możemy zapomnieć, wybierając suche karmy dla szczeniąt, jest biało. To dzięki niemu zwierzak może się zdrowo rozwijać w tym kluczowym okresie, jakim bez wątpienia jest szczenięctwo.

Co oprócz białka?

Karma dla szczeniąt musi też mieć kontrolowaną zawartość fosforu i wapnia. To ważne w przypadku każdego zwierzaka, ale szczególnie mocno powinniśmy zatroszczyć się o to, jeśli nas szczeniak jest dużej rasy. Intensywny wzrost szkieletu wymaga tych składników. Dobrej jakości bezzbożowa sucha karma dla szczeniąt, np. ta w sklepie internetowym Crazy Boy zawiera także sporą zawartość tłuszczów oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Sucha karma dla szczeniąt, oprócz mięsa, takiego jak indyk i kaczka (w postaci składników świeżych i suszonych), ma w składzie również warzywa i dodatki, przepełnione witaminami.

Czego nie mogą zawierać dobre bezzbożowe karmy dla szczeniąt?

Pełnowartościowy, zdrowy produkt, musi być pozbawiony:

  • sztucznych barwników
  • konserwantów

W ich miejscu znajdziemy za to prebiotyki MOS i FOS, które pozytywnie działają na układ trawienny, wspierając jego funkcjonowanie i rozwój właściwej flory bakteryjnej jelit psa.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem online https://crazyboy.pl/

Give a Comment