Jak prawidłowo dbać o filtr DPF?

Jak prawidłowo dbać o filtr DPF?

Jak prawidłowo dbać o filtr DPF? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które mają zamontowane w autach filtr dpf. Nic dziwnego, jego uszkodzenie, lub zapchanie może skutkować wieloma kosztowymi komplikacjami. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom, oraz podpowiedzieć wam w jaki odpowiedni sposób możecie zadbać o wasz filtr DPF w samochodzie, dzięki czemu unikniecie wielu niepotrzebnych wydatków.

Czym jest filtr cząstek stałych?

W dużym skrócie jest to filtr montowany w autach z silnikiem diesla, który ma na celu oczyszczenie gazów spalinowych z cząsteczek stałych, głównie złożonych z węgla, czyli sadzy. Ma on na celu zmniejszenie ilości tak zwanego czarnego dymu.

Jego wadą niestety jest to, że z czasem się on zapycha, a co za tym idzie spada między innymi moc auta, oraz zwiększa się dymienie. Do zapychania się filtra dochodzi gównie z powodu tego, że spaliny mają około 150 stopni Celsjusza, a żeby wszystkie cząsteczki się spaliły potrzebne jest 500 stopni.

Czy możliwa jest regeneracja dpf?

Tak, jak najbardziej. Pamiętajmy jednak aby nie dokonywać tego samodzielnie, w przeciwnym razie narażamy się na uszkodzenie naszego filtra DPF. Wielu z was zapewne zastanawia się w jakim warsztacie można tego dokonać. Przede wszystkim w takim w którym jest specjalistyczny sprzęt, oraz wykwalifikowani pracownicy.

Jak prawidłowo dbać o filtr DPF?

Doskonałym tego przykładem jest warsztat w Świnoujściu dostępny pod tym adresem: warsztat-swinoujscie.pl w którym w profesjonalny sposób będzie wykonane czyszczenie DPF.

Podsumowanie

Filtr cząsteczek stałych to dosyć ważny element układu wydechowego naszego samochodu. Dlatego też nie warto doprowadzać do jego zapchania, tym bardziej że można dokonać jego regeneracji, co jest na pewno lepszą opcją niż jeżeli kosztowne naprawy.

Nie należy również dokonywać usunięcie filtra DPF ponieważ po pierwsze jest to nielegalne, po drugie negatywnie wpływa to na ekologię. Ponadto auto zbytnio dymiące może nie zostać dopuszczone do ruchu, a co za tym idzie możemy dostać wysoki mandat za jazdę z zapchanym filtrem DPF.

Give a Comment