Dlaczego każda firma powinna posiadać możliwie nowoczesną stronę internetową?

Większości współczesnych osób bardzo trudno jest wyobrazić sobie życie bez internetu. Dotyczy to również firm, których działalność w coraz większym stopniu opiera się na oferowaniu produktów i usług w sieci. Jednym z ważnych kroków w pozyskiwania nowych klientów oraz w obsłudze dotychczasowych jest zatroszczenie się o nowoczesny charakter firmowej strony internetowej.

 

Daj poznać się klientowi od najlepszej strony

To, że tak wiele czasu spędzamy przed różnego rodzaju ekranami, w widocznym stopniu wpływa na to, jak reagujemy na bodźce pojawiające się w sieci. Nasza uwaga jest rozproszona, toteż twórcy reklam oraz witryn internetowych muszą starać się coraz bardziej, żeby ją utrzymać. Przedsiębiorstwa powinny wziąć pod uwagę to, że na przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta mają kilka sekund. Jeśli strona zbyt długo się ładuje lub nie prezentuje się dobrze w wersji mobilnej, internauta lub internautka szybko opuści takie miejsce i uda się do konkurencji. Na doświadczenia użytkowników i użytkowniczek strony wpływa również szereg innych czynników. Co jest ważne, jeśli udało się nam zatrzymać gościa na dłużej?

 

Funkcjonalność i intuicyjność witryny

Przedsiębiorstwa działające jako sklepy internetowe nie mogą pozwolić sobie na przestarzałą witrynę. Nawet jeśli proponują klientom produkty w przyjaznych cenach, odbiorca może „nie doczekać” do momentu, w którym zapozna się z wartością towaru oraz jego poszczególnymi parametrami. Wizyta w sklepie internetowym musi być przyjemnym doświadczeniem. Żeby tak rzeczywiście było, należy zdecydować się na nowoczesny szablon. Czym wyróżniają się takie projekty?

Przede wszystkim pozwalają na logiczne uporządkowanie oferowanych produktów. Podział na kategorie jest bardzo istotną kwestią i należy o to zadbać, nawet jeśli nasz asortyment jest dość ograniczony. Oprócz takiej segregacji ważna jest również funkcjonalna wyszukiwarka. Należy pozwolić klientowi określić interesująco go parametry. Intuicyjnie działający proces wyszukiwania to coś, co doceni każdy użytkownik strony. Znacznie upraszcza zakupy i pozytywnie wpływa na ogólne wrażenia z wizyty w sklepie.

Posiadanie nowoczesnej strony internetowej pozwala dotrzeć do szerszego grona klientów. Współczesne witryny sklepów internetowych buduje się w taki sposób, żeby były przyjazne pozycjonowaniu. To z kolei znacznie ułatwia późniejsze działania agencji SEO.

 

Jak wybrać odpowiedni projekt strony internetowej?

Firmy działające w tej branży najczęściej oferują:

  • projekty wykonane od początku;
  • gotowe szablony stron internetowych.

W taki sposób działa m.in. WEB Studio z Pucka. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, należy uwzględnić indywidualne potrzeby danej firmy. To dlatego tak istotne jest, żeby wykonawca najpierw dokładnie poznał klienta, a następnie wziął pod uwagę jego preferencje i potrzeby przy realizacji zadania.

Obecnie większość usługodawców wyszukujemy właśnie za pośrednictwem internetu. Widoczność w sieci jest więc niebywale istotna. Niedbale skonstruowana strona internetowa nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału naszego biznesu. Jeśli więc zależy nam na rozwoju i ciągłym poszerzaniu bazy klientów, jest to kwestia, o którą powinniśmy się zatroszczyć.