Wykorzystanie silikatów w budownictwie

Budulec o szerokim zastosowaniu, gwarantujący solidność i świetnie znoszący warunki atmosferyczne? Jeśli zależy ci na znalezieniu takiego materiału, koniecznie zapoznaj się bliżej z tym, co oferują bloczki silikatowe.

Do czego można wykorzystać cegły silikatowe?

Zacznijmy od uniwersalności. Silikaty na tym polu mogą zawstydzić niejeden materiał budowlany. To opcja, która nadaje się zarówno do budowy ścian zewnętrznych, jak i działowych. Bloczek silikatowy posłuży nam także do wzniesienia ściany ogniowej. Silikat może być wykorzystany także do murowania:

  • ogrodzeń;
  • kominów;
  • piwnic.

Cegły silikatowe a budownictwo wielokondygnacyjne

Wielopiętrowe budynki (szczególnie te składające się z kilkunastu kondygnacji), zmuszają nas do zastosowania specjalnej konstrukcji szkieletowej. Dzięki temu budowla jest solidna i stabilna. Właściwości, jakie posiadają cegły silikatowe, sprawiają, że taki szkielet staje się zbędny. Wszystko dlatego że silikat jest niezwykle wytrzymały. Specjaliści, analizując takie właściwości materiału, zestawili wyroby silikatowe z kamieniem naturalnym i okazało się, że wytrzymałość jest porównywalna.

Co jeszcze wpływa na szerokie zastosowanie cegły silikatowej?

Podczas wznoszenia budynków należy pamiętać o tym, że materiał może być poddawany różnorodnym negatywnym czynnikom atmosferycznym, Szczególnie niesprzyjające mogą okazać się mrozy. Cegła silikatowa nie zawodzi również tutaj. Jest mrozoodporna, toteż nie będziemy musieli martwić się o kondycję naszej elewacji nawet w najchłodniejsze miesiące.

Bloczki wapienno piaskowe podbijają branżę budowlaną. Od lat są doceniane za swoje właściwości i funkcjonalność. Nie zapomnijmy jednak o tym, żeby takie rozwiązania nabywać jedynie w pewnych, rzetelnych miejscach. Dobry producent silikatów zwraca uwagę na to, żeby jego wyroby były dopracowane i miały precyzyjne wymiary.

Give a Comment